Kup w przeciągu:

16

[19.12,20.12,24.12,25.12,26.12,27.12]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dzisiaj nie wysyłamy.

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

Blog
Jakie buty wybrać do piłki nożnej?
Jakie buty wybrać do piłki nożnej?

Jakie buty wybrać do piłki nożnej?

Technologia z każdym rokiem idzie do przodu, a buty piłkarskie ewoluują. Produkowane są tak, aby nie odkształcały się ani nie rozciągały z czasem. Dlatego tak ważne, aby je odpowiednio dobrać do stopy. Jeśli decydujesz się na zakup butów piłkarskich, warto mierzyć je na początku dnia, kiedy stopa jeszcze nie jest zmęczona po całym dniu. Ma to znaczenie, ponieważ stopa może zwiększyć objętość nawet o cały rozmiar. Decydując się na zakup, zwróć uwagę przede wszystkim na komfort oraz odpowiednie dopasowanie. Wygląd w tym wypadku schodzi na drugi plan, chociaż nie jest to oczywiście łatwe.

Na jakiej nawierzchni będziesz grać?

Bardzo ważne jest również odpowiednie dobranie butów do nawierzchni, na której będziesz grał. W innych butach gra się na hali, a zupełnie inne założysz na długą trawę. Każdy typ obuwia do piłki nożnej możemy podzielić na grupy odbiorców:

Rekreacyjne — przeznaczone są głównie do uprawiania sportu dla przyjemności, dla rozrywki, ale nie do codziennego użytku. Nie nadają się do treningów o zmiennych warunkach atmosferycznych.
Półamatorskie — nie są przeznaczone dla profesjonalistów, jednak o poziom wyżej od butów amatorskich. Sprawdzą się przy 1-2 treningach tygodniowo.
Półprofesjonalne — redukują ryzyko kontuzji, grając półprofesjonalnie. Są to ekonomiczne wersje profesjonalnych modeli butów, mniej trwałe, ale zapewniające większy komfort na boisku. Stosunkowo tanie.
Profesjonalne — Buty z najwyższej półki cenowej wykonane z dbałością o detale i komfort podczas gry. Stosowane w profesjonalnych rozgrywkach na całym świecie. Znacznie redukują ryzyko kontuzji.


Turfy — tx/tt


Turfy to buty przeznaczone na sztuczne nawierzchnie, murawy twarde. Są również odpowiednie na kiepskie warunki atmosferyczne np. śnieg/śliska nawierzchnia. Idealnie spisują się na orlikach. Można również w nich zagrać w halówkę, jednak bardzo spada przyczepność. Takie nawierzchnie są dość kontuzjogenne, dlatego trzeba odpowiednio dobrać buty, aby zapewnić odpowiedni komfort dla stóp. Te buty charakteryzują liczne wypustki na podeszwach, dzięki którym zwiększa się przyczepność.


Lanki – fg/hg


Lanki przeznaczone są na powierzchnie trawiaste o umiarkowanym ubiciu. Nie będą odpowiednie na zarówno bardzo twardą ziemię, jak i bardzo grząską. Model korzysta z korków wykonanych ze sztucznego tworzywa. Minusem tych butów jest to, że gdy jeden z korków się uszkodzi, nie można go wymienić, ponieważ but jest "zlany" z jednego elementu stąd nazwa Lanki. Jednak jest to najpopularniejszy wybór na trawę.


Wkręty — sg

Wkręty są wykorzystywane na powierzchnie grząskie, wilgotne oraz wymagające. Zapewniają wtedy doskonałą przyczepność. Zwiększają ryzyko kontuzji z racji ich metalowych wykręcanych korków, stąd wiele osób jest przeciwnych używania ich w rozgrywkach amatorskich.


Halówki — h

Halówki są idealne na parkiety i panele. Używane głównie na salach, jednak sprawdzą się również na orlikach. Tracą jednak na przyczepności z uwagi na ich podeszwę. Jest to najpopularniejszy typ obuwia piłkarskiego wśród dzieci i młodzieży ze względu na uniwersalność i wygodę. Zmniejszają również ryzyko kontuzji.do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium