Kup w przeciągu:

16

[19.12,20.12,24.12,25.12,26.12,27.12]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dzisiaj nie wysyłamy.

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

Blog
Współczesny PRL? - zarabiają na butach krocie
Współczesny PRL? - zarabiają na butach krocie

Może widziałeś/aś jak młodzi ludzie stoją w kolejkach przed sklepami sportowymi o dziwnych porach dnia? Prawdopodobnie czekają w kolejce po limitowane buty, lub inne pożądane przedmioty. Brzmi jak historia z PRLu? Z pewnością nie jest to podyktowane deficytem produktów pierwszej potrzeby na rynku. Nie kojarzy się to również z biedą! Wręcz przeciwnie, z bogactwem.

 

Nike, Adidas oraz inne znane marki wymyśliły sposób na zarabianie niebotycznych pieniędzy wprowadzając na rynek limitowaną ilość danego modelu w często ekskluzywnych kolorystykach niedostępnych na rynku. Ceny tych produktów ustawiane są często na poziomie, na który może sobie pozwolić zwykły zjadacz chleba. Gdyby tylko cena grała role to ten pomysł niestety byłby bardzo płytki i średnio medialny. Prestiż buta często podkręca się różnymi smaczkami. Na estymacje ceny ma wpływ na przykład to, kto zaprojektował wzór kolorystyczny, z jaką firmą została nawiązana współpraca (tzw. kolaboracja), jaka gwiazda, celebryta promuje projekt swoją osobą. Do całej tej historii dochodzi losowanie. Loterie od zawsze budziły w ludziach niesamowite emocje. O hazardzie raczej mowy nie ma, ponieważ do zakupu można się przygotować merytorycznie. Sneakerheadzi bo tak nazywa się osoby interesujące się butami sportowymi, kolekcjonującymi je oraz zgłębiającymi ich historie, często dobrze wiedzą, które buty opłaca się losować, a które pozostawić bez echa.

Polak potrafi stać dzień i noc, aby zdobyć buty!

Jednym ze sposobów pozyskania upragnionych butów jest zapisywanie się na listy sklepowe nawet kilka dni przed premierą butów w danym sklepie. Takie osoby muszą się "legitymować" nawet co 2 h, w przeciwnym razie są wykreślani z listy. Jest to niewątpliwie sposób na życie i niezły biznes. Osoby, które kupią w ten sposób parkę butów, mają dniówkę od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy w zależności od prestiżu danego buta.

 

Wygodnie z domu też można zarabiać

Drugi bardziej popularny sposób to oficjalne aplikacje, w których organizowane są wspomniane już wcześniej loterie. Tutaj nie ma żadnych ograniczeń. Osoba, która chce zacząć przygodę z taką formą zarobku, instaluje niezbędne aplikacje, podpina swoje dane osobowe, w tym karty kredytowe oraz musi wyrazić zainteresowanie butem w odpowiednim czasie. Dla sneakerheada lubującego się w marce Nike, godz. 9:00 to świętość. Wtedy odbywa się najwięcej losowań, jednak nie jest to reguła i marki stosują różne strategie. Memów na ten temat jest wiele. W zabawę bowiem można zaangażować całą bliższą i dalszą rodzinę, albo posiadać wiele telefonów z różnymi kartami kredytowymi. Sposobów na przechytrzenie algorytmów z pewnością nie brakuje. Im więcej naszych losów, tym większa szansa na zdobycie upgragnionej pary butów. A to tylko jedna z wielu wskazówek, które mogą pomóc odnieść efekt.

 

Co z takimi "wydropionymi" butami zrobić?

 

Popyt na limitowane buty jest tak duży, że budują się wokół tego całe społeczności. Streetwear czyli moda uliczna jest najbardziej zaangażowana w inicjatywę, jednak nie jest to jedyny styl. Może to być równie dobrze High Fashion, styl który jest raczej po za zasięgiem średniej klasy społecznej, głównie widziany wśród celebrytów i osoby z wysoką zasobnością portfela. Masz już takie buty i nie wiesz gdzie możesz je sprzedać? Są od tego specjalne grupy na Facebooku, profile na Instagramie, oraz aplikacje jak Vinted. Bądź jednak ostrożny, bo oszustw w tej "branży" nie brakuje. Musisz również wiedzieć, że but noszony, z uszkodzonym jakimkolwiek elementem czy pudełkiem drastycznie traci na wartości. Dlatego warto po otrzymaniu paczki zachować ostrożność i przed sprzedażą upewnić się, że wszystko jest w porządku. Są też osoby, które po otrzymaniu paczki nawet jej nie otwierają i od razu nadają paczkę do pozyskanego klienta.

 

W każdej branży liczy się wiedza, dobra analiza i strategia dzięki, której możesz odnieść sukces. Jako sneakerhead musisz tym żyć i być na bieżąco, inaczej nie będziesz wystarczająco dobry.

 

 

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium